
Регулярне вживання їжі та планування точного часу та частоти прийому їжі є основною поведінки, що може привести до здорового стилю життя та зменшити ризик серцевих захворювань, діабету та інсульту, згідно з новим науковим дослідженням, що було опубліковане у виданні Американської Асоціації Серця Circulation.
Нове дослідження від Американської Асоціації Серця (ААС) надало огляд відомих наукових доказів того, що те, коли та як часто люди вживають їжу, може вливати на фактори ризику серцевої атаки та інсульту, а також інших захворювань кровоносних судин.
Дослідження показало, що харчова поведінка дорослих людей змінювалась протягом останніх 40 років у Сполучених Штатах.
У жінок відбулось зменшення спожитої енергії, отриманої від основних страв від 82% до 77%, та збільшення спожитої енергії, отриманої від закусок з 18% до 23%. Схожі зміни відбулись і у чоловіків.
Тенденція до споживання трьох стандартних страв протягом дня також послабилась як у чоловіків, так і жінок. Тепер люди споживають їжу тоді, коли у них є на це час, а не у відповідні години, як це було раніше.
«Розклад харчування може впливати на здоров’я, через свій зв’язок з внутрішнім годинником організму.»
При дослідженнях, проведених на тваринах, виявилось, що коли тварини отримують їжу під час неактивної фази, наприклад під час сну, їхній внутрішній годинник збивається, а це може призвести до зміни метаболізму, який проявиться, на приклад, у наборі ваги, інсуліновій резистентності та запаленні. Проте були необхідні дослідження із залученням людей, для того щоб вставити цей факт.
Щоденний сніданок може попередити хронічні захворювання
Сніданок зазвичай описують як найбільш важливий прийом їжі протягом дня. Проте згідно з дослідженнями, 20-30% американських дорослих пропускають сніданок. Відсутність сніданку пов’язують зі збільшенням частоти ожиріння. Більше того, відсутність сніданку також пов’язують з збільшенням ризику серцево-судинного ризику, другого типу діабету та хронічних захворювань.
Дослідники ААС припускають, що якби дорослі отримувала сніданок щодня, проблем з метаболізмом глюкози та інсуліном можна було б уникнути. Науковці також кажуть про те, що регулярне споживання сніданків допомогло б підтримувати здорову дієту протягом цілого дня.
Розклад харчування вже пов’язували з факторами ризику захворювань серця та інсульту, до яких відносять високий кров’яний тиск, рівень холестерину, рівень глюкози в крові, ожиріння інсулінову резистентність та інсулінову чутливість.
Сфокусувавшись на режимі харчування можна закласти хорошу основу в боротьбі з епідемією ожиріння. Зміни в раціоні, що націлені на споживанні основної кількості калорій у першій половині дня, пов’язані з позитивним впливом на фактори ризику серцевих захворювань, таких як діабет та вага тіла.
Більше того, рекомендації, що націлені на частоту та час споживання їжі, можуть допомогти покращити якість раціону без обмежень стосовно спожитих калорій і при цьому допомогти скинути вагу.