Раціон збагачений рослинними білками може попередити діабет


Раціон збагачений рослинними білками може попередити діабет

Споживання великої кількості рослинних білків може зменшити ризик розвитку другого типу діабету, згідно з дослідження Університету Східної Фінляндії. Цільні рослинні білки можуть забезпечити захисну функцію, а білки м’яса, навпаки, збільшують ризик другого типу діабету.

Більше 29 мільйонів людей у Сполучених Штатах мають діабет, серед яких 90-95% складає другий тип діабету. Важливою частиною контролю діабету є регулярна фізична активність, прийняття ліків для зниження рівня цукру в крові, та правильне харчування.

Згідно з Національним Інститутом Діабету, Травлення та Захворювань Нирок, здоровий раціон складається з різноманітних продуктів усіх категорій їжі, половину якого повинні складати не крохмальні овочі; крохмаль та інші зернові повинні складати одну четверту раціону, так само як і білки тваринного походження.

Рекомендується уникати вживання жирного чи обробленого м’яса, і заміняти його пісним м’ясо, наприклад курятиною.

Споживання м’яса часто розглядають як фактор, що пов’язаний з діабетом, а попередні дослідження виявили зв’язок між загальним споживанням білків тваринного походження та більшим ризиком розвитку другого типу діабету. Споживання великої кількості обробленого червоного м’яса було особливо пов’язано з розвитком  даного стану.

Нове дослідження, яке було опубліковане у виданні British Journal of Nutrition – надало докази того, що джерело білків у нашому раціоні має важливе значення для зміни ризику розвитку другого типу діабету.

Дослідники розпочали дослідження з метою виявити зв’язок між білками різного походження та ризиком другого типу діабету. Вони використали дані дослідження ішемічного захворювання, що проводилося у Університеті Східної Фінляндії.

Дане дослідження розпочалось проходило у період з 1984 по 1989 роки, де було оцінено раціон 2,332 чоловіків віком від 42 до 60 років. Ніхто з учасників дослідження не мав діабету на початку. Протягом 19 років спостереження після завершення дослідження, 432 чоловікам діагностували діабет.

Високий вміст рослинних білків зменшив ризик появи діабету на 35%

Науковці дізналися, що раціон багатий на м’ясо був пов’язаний зі збільшеним ризиком другого типу діабету. Даний зв’язок був помічений для всіх типів м’яса, у тому числі й для необробленого червоного м’яса, білого м’яса та інших видів.

Дослідники кажуть, що цей зв’язок може бути результатом наявності інших сполук, окрім білків, оскільки тваринні білки самі по собі не пов’язані з другим типом діабету.

Чоловіки, що включали до свого раціону більше рослинних білків також мали більш здоровий спосіб життя. Проте не було продемонстровано, як ці здорові звички зменшують ризик діабету.

Чоловіки, які споживали найбільшу кількість рослинних білків, були на 35% менш схильні до розвитку другого типу діабету, у порівнянні з чоловіками, що споживали найменшу кількість рослинних білків. Більше того, використовуючи комп’ютерну модель команда оцінила, що замінивши всього 5 грам тваринних білків на рослинні щодня, можна зменшити ризик діабету на 18%.